98%

Historia klubu sięga roku 2003 ,kiedy to w SP6 w Szczecinku zawiązała się grupa nauczycieli wychowania fizycznego i rodziców propagujących sport szkolny .Utworzono Uczniowski klub Sportowy ,,Szóstka” ,który propagował sport wśród uczniów szkoły. Jedną z dyscyplin sportowych w których klub odnosił znaczące sukcesy na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym to udział we współzawodnictwie sportowym w Fitness Gimnastycznym Dzieci. Zawodniczki UKS ,,Szóstka’’ w 2015 roku wzięły udział w Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness, zawodniczka KAROLINA PIETRZYK zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Fitness Dzieci w kategorii wiekowej 12-13 lat, a klub w klasyfikacji drużynowej uplasował się na IV miejscu w kraju. 
W/w zawodniczka w 2015r. została powołana przez PZKFiTS do reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie , w których zajęła X miejsce.
W roku 2019 po wyborach nowego Zarządu Klubu ,zmieniono nazwę klubu na Uczniowski Klub Sportowy ,,Akrofitness’’ Szczecinek.
Klub odświeżył swoją działalność i z nową energią organizuje życie sportowe wśród dzieci ,młodzieży ,dorosłych .W grudniu 2019r klub zorganizował Pierwsze Mistrzostwa Powiatu w Fitness Dzieci do 15 lat. W zawodach udział wzięło 150 zawodniczek i zawodników z trzech klubów.
Działalność UKS ,,Akrofitness’’ Szczecinek jest nakierowana na promocję sportu w szczególności Akrobatyki Sportowej i Fitness Gimnastyczny, oraz propagowaniu zdrowego stylu życia wśród dorosłych i na wychowanie poprzez sport. Klub posiada otwartą formułę działań , jest nastawiony na zrównoważony rozwój dzieci, skupiony na ich bezpieczeństwie, rozwijaniu zainteresowań oraz pomoc w osiągnięciach sportowych.
Obecnie klub działa bardzo prężnie ,organizuje zawody ,bierze udział w zawodach , wspiera pokazami sportowymi inicjatywy organizowane przez miasto i społeczność lokalną.
W klubie pracuje wykwalifikowana kadra szkoleniowa.

HISTORIA KLUBU

Zadowolenie klientów

O nas


SZCZECINEK


AKROFITNESS